Tutorial III.

    by Hamster

    Tudom, ennek a leírásnak is elég érdekes címet sikerült adnom... Hosszasan gondolkodtam, hogy hogyan kereszteljem el ezeket a színes, mosott betûket, aztán eszembe ötlött, hogy másut is elõszeretettel használják az LSD-s hasonlatot. Én személyszerint nem tudom mit láthatnak azok akik gyakran trippelnek (nem is vagyok rá kíváncsi, minden ilyesmit elutasítok), de ha már külföldi Gimp-tutorialben is lehet ilyet olvasni, akkor miért ne vehetném át?

    A leírás feltételezi azt, hogy az olvasója tudja valamennyire kezelni a Gimp-et, nem írom le, hogy melyik felhasznált funkció melyik menüben található, különben is: az egyes alverziókban néha más-másutt vannak ugyanazok a pontok, hiszen folyamatos rendezgetés zajlik.

    A kis képek oldalt nem valami nagy minõségûek, de ha letöltöd õket külön, akkor akár eredeti méretükben is megtekintheted õket. Itt össze lettek nyomva, hogy ne szorítsák ki a szöveget a böngészõ ablakából...

    Kezdetben vala a sötétség, aztán megtalálánk az villanykapcsolót, majd a Gimp-et is. Csináljunk egy új képet, ezen egy új layert, majd erre írjunk fel valamit. Rögtön duplikáljuk is ezt, majd az eredetit rögtön kapcsoljuk is ki a Layers ablakban! A rétegek alulról felfelé: háttér, kikapcsolt felirat, másik felirat.
    Csináljunk egy új átlátszó réteget legfelülre, és rendereljünk rá egy Plasma-t. Azt hiszem ehhez nem kell különösebb kommentár, de azért mellékelek egy képet róla (lehet, hogy nem kellene, mert sok kép lesz még, ezért az oldal letöltése lassú lehet).
    A Plasma rétegén végeztessünk egy Noisify-t (a bevihetõ paraméterek legyenek mondjuk 0.40-esek). Zavaros lett a kép, de a hiba nem a közvetítõ vonalban van... ;-)
    Most a Bump map effektet fogjuk felhasználni, felhasznált értékek (megtörténhet, hogy ezek nem minden Gimp-verzióban használhatók, itt jegyzem meg, hogy nem butaság lépést tartani a legújabb verziókkal!):
    -Compensate for darkening
    -Depth=10
    -Elevation=90
    Ennek a rétegnek a Layer Mode-ját állítsuk Lighten Only-ra, de akár az Addition is megteszi. Jelöljük ki, hogy csak az alatta levõ felirat és a minta rétege látszódjon, és Merge visible layers!
    Ezután csak a megmaradt felirattal foglalkozunk. Jelöljük ki a betûk területét Fuzzy Select segítségével, ezután használjuk a Grow funkciót a kijelölésen, mondjuk 4-es értékkel! A megnagyobbodott selection-t töltsük ki fekete színnel (Bucket Fill)!
    RLE Gaussian Blur 10.0 a következõ lépés, és már meg is van ez az elmosódott árnyékszerûség.  Így utólag azt mondom, hogy nyugodtan lehetett volna nagyobb értéket is használni...                                                            
    Ha bekapcsoljuk a felül levõ, érdekes mintázatú betûket, akkor már meg is érkeztünk a procedúra végére, már csak egy Flatten image hiányzik ahhoz, hogy köznapi formátumokba is el tudjuk menteni a képet.

    Elnézést kérek azoktól, akiknek sokáig tartott az oldal letöltése, de úgy gondolom szükség volt ennyi illustrációra...