"Rövid baráti látogatás" Farkashegyen...

    2004 júliusára már nagyon reptér-elvonásom volt. Szerencsére rá tudtam beszélni Riannát, hogy ugorjunk ki egy kicsit a farkashegyi reptérre, hiszen már több, mint egy éve nem jártam ott. Sajnos nem beszéltem meg előre senkivel, hogy ott leszünk, és nem is futottunk össze ismerőssel, így "hiénázásra" nem volt esély, de azért jól esett egy kis placcot látni!

    Túl sok minden nem változott, bár ez manapság már pozitívumnak mondható, hiszen ha országunkban valami történik egy reptérrel, akkor az az, hogy a/ bezárják b/ a környékbeliek tüntetnek azért, hogy zárják be végre. A parkolót mindenesetre őrizték, így volt belépti díj. Állítólag megszaporodtak az autófeltörések a nyitott parkolóban, remélem most már visszaszorultak. A képen egyébként a Horizont Repülőiskola 1980-as gyártású C-172P-je látható.

    Ezzel a géppel mintha még nem találkoztam volna: HA-TUN, egy 1976-os C-150M. Azaz dehogynem találkoztam: januárban, Miskolcon!

    A velem egykorú (1975-ös) HA-SUZ egy jól ápolt gép benyomását keltette. Ő egyébként egy C-182P.

    A Horizont '67-ben gyártott Cmelak-ja, a HA-MFK számomra újdonság volt itt, hiszen őt Budaörsön szoktam volt látni.

    És ami miatt már megérte kijönni: a kis piros HA-TRL, a "csepelklubosok" Z-226MS Trénerje folyamatosan vontatta fel a vitorlázókat. Jó repülni látni ezt a jellegzetes trapéz sziluettű szárnyat, és hallani a motorzúgását (jó, már nem az eredeti Walter, de az Avia se hangzik nagyon másként!). Hm, tényleg, mondtam már, hogy imádom a Trénereket? :)

    Tudom, ezt az emlékkövet már korábban is lefotóztam, de most valahogy olyan idillinek tűnt a környezete. Kár, hogy éppen mostanában készülnek lehuzatni a rolót Tökölön és Budaörsön - lassan nem csak az elvesztett pilóták, "repülő emberek", hanem a megszüntetett repterek után is emlékfákákat kellene ültetni :-(


    Vissza a nyitóoldalra
    A készítőről
    vagy
    Levelet írhatsz...
    Vagy belefirkálhatsz a vendégkönyvbe, esetleg elolvashatod a bejegyzéseket.

    Ha ezt el tudod olvasni, akkor be van kapcsolva a monitorod :-)